Güneş Tüneli Ve Aksesuarları

Bir evin içerisindeki dekorasyon ne denli güzel olursa olsun eğer ev yeteri kadar ışık almıyorsa dekorasyonun ne denli güzel olduğunun hiçbir önemi kalmaz. Bu nedenle evlerde doğal ışıklandırma metotlarının yaygın bir biçimde kullanılması gerekmektedir. Bazı binalarda ışıklandırmayı sağlamak için kullanılabilecek unsurlar çok sınırlıdır. Özellikle müstakil olan bazı evlerde çatı katları pencere takılabilecek bir özelliğe sahip olmamaktadır. Bu nedenle odanın aydınlatması da tam olarak sağlanamamaktadır. Bireylere aydınlatma nasıl sağlanır denildiği zaman ilk akla gelen seçenek pencereler olmaktadır. Artık pencere takılamayan odalar karanlığa mahkum olmaktan kurtulacaklardır. Fakro güneş tüneli ve aksesuarları sayesinde odanın içerisinde doğal ışığın girmesi olanaklı hale gelir. Oda içi aydınlatmalar bu yöntem ile doğal kaynaklar kullanılarak gerçekleştirilir. Doğal ışık kaynağı olan güneşin evinize girmesine sağlayacak olan bu yöntemle odanız artık loş ve karanlık olmaktan kurtulacaktır.

Fakro Güneş Tünelleri
Çatı Penceresi, Güneş Tüneli Ve Aksesuarları

 

Fakro güneş tüneli ve aksesuarları genel olarak iki alt başlık altında incelenebilmektedir. Hem müstakil bir evde oturan bireyler hem de apartman hayatı yaşayan bireyler bu yöntemden kolay bir biçimde yararlanabilmektedir. Müstakil evlerde çatı eğimli olduğu için kullanılan boru yapısı değişim göstermektedir. Müstakil evlere kurulan güneş tünellerinin borularında daha çok eğim bulunmaktadır. Binalarda kullanılacak olan tünellerde ise böyle bir sorun bulunmamaktadır. Düz bir biçimde inerek belirtilen yeri ışıklandırmaya yarayan bu tüneller elektrikten tasarruf etmek isteyen bireyler için en kullanışlı ve verimli modellerden bi tanesidir.

Güneş Tünelleri

Ekolojik Denge ve Güneş Tünelleri

  • Son yıllarda ekolojik dengenin büyük ölçüde bozulduğu aşikardır. Sıcaklıkların mevsim normallerinde seyretmemesi, sık sık yaşanan seller ve kuraklıklar bunun en büyük örneklerinden bir tanesidir. Bu sorunların arkasında yatan neden ise kontrolsüz kullanılan tükenebilir enerji kaynaklarıdır. Bu kaynaklara yönelmek yerine güneş enerjisinden faydalanmak isteyen bireyler güneş tünellerini kullanmakta bir an bile tereddüt etmemeliler. Güneş tüneli aksesuarları ekolojik dengenin yeniden kurulması için atılan küçük adımlardan bir tanesidir. Yabancı ülkelerde birçok toplu mekanda güneş tünelleri kullanılmakta ve yenilenemeyen enerji kaynaklarına yönelinmemektedir.

Güneş Tünel

Bilgi Almak İçin İletişim; 0216 498 89 81 — 0216 398 27 48

Çatınıza özel güneş tüneli ve marka olan fakro güneş tüneli ürünlerini sipariş verebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir