Duman Tahliye Çatı Pencereleri

Duman Tahliye Çatı Pencereleri; Müstakil evlerin çatı katları olası tehlikelere karşı geliştirilmiş donanımlara sahip olmalıdır. İçerisinde yaşayan bireylerin hayatı söz konusu olduğu zaman hiçbir masraftan kaçınılmamalıdır. Hem kaliteli hem de uygun fiyatlı seçenekler sunarak odanın afetlere karşı hazırlanmasını mümkün kılmıştır. Duman tahliye sistemleri bir ev içerisinde sahip olunması gereken en önemli özelliklerden bir tanesidir.

DumanTahliyePencereleri

Bu sistem sayesinde herhangi bir yangın durumunda içerideki dumanın tahliye edilmesi çok kolay bir biçimde gerçekleştirilebilmektedir. Fakro duman tahliye çatı penceresi daha çok hava boşluklarında ve bir binadan diğerine geçiş noktalarında bulundurulması gereken donanımlardır. Bu donanımlar sayesinde bina içerisindeki hayatlar tehlikeye atılmaz ve olası mal kayıplarının da önüne geçilmiş olur. Duman tahliye sistemlerinin n çok kullanıldığı bina tipleri şu şekilde sıralanmaktadır.

Duman Tahliye Çatı Penceresi

Duman tahliye pencerelerinin kapasiteleri kullanılacak olan binaya göre değişim göstermektedir. Büyük endüstriyel amaçlar ile kullanılacak olan pencerelerden tutun konutlarda kullanılacak olan pencerelere kadar değişim göstermektedir. Bir pencereden yüz pencereli ürünlere kadar geniş bir kapasite yelpazesine sahip olan bu sistemler insan hayatı koruma konusunda her geçen gün bir adım daha ileriye doğru gitmektedir. Duman tahliye çatı pencereleri kullanmak isteyen bir yerin seçimlerine göre rüzgar ve yağmur sensörü ile de donatılabilmektedir. Bu sensörler sayesinde pencereniz rüzgara ve yağmura duyarlı bir hale gelecektir. Bu sistemlerin elektrik alt yapılarını sağlayacak olan kabloların yangınlardan veya olası afetlerden etkilenmeyecek bir yere monte edilmesi gerekmektedir. Elektrik ihtiyacını karşılayacak olan motorların kapasitelerinin de iyi bir biçimde hesaplanması gerekmektedir.

 

Duman-Tahliye-Penceresi

Ürün Çeşitleri

 • Her binanın özelliğine göre farklı bir ürün kullanılarak ürünlerin birbirinden farklı oldukları nokta kapasiteleridir. Fakro duman tahliye çatı penceresi ürünlerinden bazıları büyük endüstriyel binalarda kullanılmak üzere tasarlanırken bazıları da klasik konutlarda kullanılmak üzere piyasaya sürülmüştür. Fakro şirketinin sunduğu duman tahliye pencerelerinden bazıları şunlardır.
 • RZN 4402K
  RZN 4404K
  RZN 4408K
  FSP P1
  RT 42
  LT 43U
  OSD 23
 • Fakro duman tahliye penceresi ve en uygun duman tahliye penceresi modelleri burada.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir